SKATE MAJOR

Aké to je byť skaterka? Ty sa nebojíš? Nemáš vôbec strach? Nehanbíš sa? A vlastne vieš aj nejaké triky, či si len wannabe skater? Zazerajú na teba? Nikto sa s tebou nebaví? Cítiš sa trápne?

..a mnoho ďaľších otázok napadne každému dievčaťu, ktoré sa zaujíma o skate.

Aj u mňa to tak začínalo, na takéto veci som myslela stále a niektoré sa so mnou nesú až do dnes. No poďme pekne od začiatku.

V mojich skejtových začiatkoch, cca pred 7 rokmi, ma k skejtu doviedol bratranec. V tom čase som nič nevedela, len som sa začínala o to zaujímať. Zväčša som len natáčala nejaké srandy a páčilo sa mi to. Z prvých PRO skejterov, ktorých som poznala bola Leticia, P-rod a Ryan Sheckler. Tiež som hrala na mobile “True Skate”. Nenosila som žiadne skejtové značky, nepotrebovala som to, stačilo mi, že chodíme skejtovať. Ako ubiehal čas a ja som sa dostala na strednú, bola som odhodlanejšia, vlastnila som poriadny skate, nie obyčajný zo športového obchodu, hh. Povedzme si narovinu, myslím, že každý raz takýto mal. Alebo apsoň skoro každý, či? Začala som teda sama chodiť do skejtparku, bolo to jednoduché prísť tam, háčik nastal vtedy, keď som sa mala postaviť na skate. A tu sa mi v mysli vynorili tieto otázky, ktoré som spomenula na začiatku. Väčšinu času v skateparku som sedela.., áno viem aké to je, keď začínate a hanbíte sa za to, že nič neviete alebo sa bojíte, že si ublížite. Toto sa so mnou tiež nesie až do dnes, keď dlhšie nejazdím a prídem skejtovať, tak mám blok, že som všetko zabudla. Alebo keď je tam veľa ľudí, najmä takých, ktorých nepoznám. Lenže treba si povedať “všetko je to len v hlave“. 

Všetko prechádzalo tak postupne, spoznala som nových skejterov, naučila som sa pár basic trikov, začala som cestovať. Samozrejme, ja ako dievča z dediny s prísnou domácnosťou, som sa moc často nemohla dostať do ďalekých skateparkov, rodičia sa o mňa báli a ja som im to nedávala za vinu. Na strednej to bolo trošku jednoduchšie v tom, že cez týždeň som bývala v meste. Lenže toto mesto bolo Trenčín, a vy čo ho poznáte viete, že o skate tam moc šumu nie je. Po škole som cestovala kade tade, vlaky zadarmo mi len prispeli k mojej cestovateľskej vášni. Začala som fotiť a natáčať rôzne videá z skate ciest, nič som nesilila, keď som mala chuť, tak som niečo nahodila na youtube alebo instagram. Tak to robím aj doteraz. 

Mojím razantným krokom k lepšej skate budúcnosti bolo zoznámenie sa s mojím priateľom. O tomto zoznámení, stretnutí a zaláskovaní, hah, by som mohla napísať iný článok, určite by vás pobavil. A takto sa začal môj skateboarding. Po strednej sme sa presťahovali do Prahy a čo bude nasledovať? Nechajme sa prekvapiť.

Začali sme spolu cestovať po súťažiach, parkoch, ale radi zájdeme aj na street. Podporujeme sa. Odkedy som na neho počas súťaže začala viac dohliadať a radiť mu, čo má robiť inak, prípadne mu pomôcť sa zlepšiť, som dostala pár domnienok, že vyzerám ako jeho “manažér” alebo “tréner”, hihi. Odvtedy sa nazývam ako jeho Skate Major. Premýšľam aj nad tým, že by som si chcela spraviť nejaký coach kurz, myslím, že by sa nám to obom hodilo. 

A to ako vnímam skateboarding ja? Pre mňa je to nielen vášeň, síce moc trikov neviem, mne veľmi vyhovuje takáto komunita. Beriem to ako relax a vyjadrenie mojej módy. Módy? Áno, rada sa obliekam výrazne a trošku inak a prispel k tomu práve skate. Vďaka skate som sa naučila, že nič nie je nemožné a aj také drevo ako som ja sa dokáže niečo naučiť. No najhlavnejšie je, aby sme sa nebáli, nikoho nezaujímajú tí ostatní a je len na nás akým smerom a ako sa rozvinieme. 

O skate by som vám vedela veľa písať aj rozprávať. Toto nie je posledným článkom, chcela som vám tu predstaviť moje začiatky a pomôcť iným dievčatám prekonať to, čo ja postupne prekonávam. 

Vaša M.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s