WHERE TO GO? POĽANA

Chodíte radi na túry? My sme si na dnes vybrali húpačku, lenže nie hociakú. Ani som nevedela, že takáto obrovská hojdačka je postavená v mojej dedinke.

Dozvedela som sa o nej, ako inak, cez internet. Môžete ju nájsť na instagrame ako hupackapolana, akurát škoda, že tam nemajú napísané súradnice. Myslím, že by sa našli ľudia aj z ďalekých miest, ktorí by sa radi zhúpli. A čo vy? Šli by ste do toho? 

Cesta k nej bola dobrodružná, zobrali sme bicykle a ja, brat a priateľ sme sa vydali na túru. To, že bývam v Lysej nám len pomohlo k nájdutiu tej správnej cesty. Smer viedol do Strelenky, vybrali sme si časť Ondričkovce a postupovali s bicyklami stále rovno. Z asfaltovej cesty sa pomaly stávala poľná. Myslím, že každý múdry človek by si nechal bicykel niekde pod kopcom, lenže my sme to chceli poriadno preskúmať a tak sme ich ťahali až na samotný vrch. 

Výhľad stál za to, Lysá pod Makytou je obklopená Bielymi Karpatmi a Javorníkmi, takže kopcov a lesov tu je mnoho, i keď nám z nich už aj dosť ubudlo. 

Nad húpačkou sa nachádza aj posed, dajú sa tu zorganizovať pikniky, určite by sa tu dalo aj stanovať a vychutnať si takúto nádheru naplno. 

Naspäť sme sa vydali presne opačnou cestou. Táto cestička bola príjemnejšia, zviezli sme sa po lúke až k asfaltke, a vyšli sme v časti Holcové. Takže dá sa sem dostať veľmi jednoducho a rôznymi smermi, po ceste sme stretli aj pár milých ľudí, ktorí sa tiež vybrali zhúpnuť. S tak istou dobrou náladou nám poradili aj domáci, ktorých sme sa ešte cestou hore spýtali, že či vlastne ideme správne. 

Veľmi rada si pozriem, čo je nové aj v lese, nielen v zaujímavých a známych mestách. Hlavne si musíme vážiť našu prírodu, aj my sami sme príroda, tak by sme mali byť k nej ohľaduplní ako k ostatným ľuďom.

Som hrdá na to odkiaľ pochádzam a teší ma, že sa tu stále niečo deje, čo ma vždy milo prekvapí. 

Vaša M. 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s