SKATE CHIC

Pokiaľ sa chcete zlepšovať v tom, čo robíte (teraz mám na mysli skate). Mali by ste si prečítať nasledujúcu vetu. Nie je vhodné každý deň jazdiť v skateparku, viac vzrušenia a nadšenia získavame zo spotov. A po čom naše srdiečko zapriahne? Najmä, keď trik na danom spote odídeme. Presne takto sme sa dostali pod Trójsky most v Prahe.

Skate a móda ide ako ruka v ruke, každý má svoj štýl. Niekto nosí široké nohavice, o tri čísla väčšie tričká, niekto to má rád casual, niekto rád skejtuje v obtiahnutých rifliach a šiltovkou na hlave, niekto má všetko v Nike, niekto DC, Vans a podobne. Vznikajú rôzne konflikty a hejty na ľudí, ktorí nosia skejtové značky a pritom na skejte nikdy nestáli. Viete čo? Mali by sme nosiť to, v čom sa cítime najlepšie. Neriešte názory iných ľudí, buďte svojskí a sami sebou. 

Nie nadarmo sa hovorí, že šaty robia človeka. Oblečenie nás vystihuje, nielen či sme teens, zrelé ženy, muži, aké povolanie máme alebo čomu sa radi vo volnom čase venujeme, ale dokáže o nás prezradiť aj to, čo cítime. 

Z môjho šatníka si každodenne vyberám rôzne kúsky, kedysi som mala tiež rada obtiahnuté rifle a volné tričká, nechcela som byť moc výrazná, už len to, že som niekde skejtovala mi začínalo byť nepríjemné, keď sa za mnou ľudia obzerali. Časom sa to zmenilo, čoraz viac experimentujem. Ľudia sa menia, mentálne aj fyzicky. 

Množstvo obchodov nám ponúka vysoký výber oblečenia, tak sa tu nájdu aj menšie obchodíky, které nám pre zmenu ponúkajú niečo z druhej ruky. Aj ja navštevujem Secondhandy, treba sa v nich hrabať, ale stále sa dá niečo zaujímavé nájsť. Ak by nie zaujímavé pre naše miery, tak sa to dá upraviť a k tomu využívam moju šijacu mašinu. (Škoda, že mi ju zrovna Jelly rozbil a bude v oprave na 2 mesiace, fňuk) Niekedy by som vám mohla ukázať, ako ja upcyklujem staršie oblečenie.

Napríklad džínsová bundička, ktorú mám na sebe, stála 1 euro. Akurát som ju skrátila, zúžila a namaľovala na ňu Fridu, ktorú ešte musím trošku dokončiť, ale to sa ešte uvidí, čo tam domyslím. Síce nie je moc moderná, je to taký menší vintage kúsok. No mne sa páči a cítim sa v nej pohodlne. 

A presne pri tomto upcyklovaní, recyklovaní a iných možnostiach využitia starého oblečka by som vám chcela spomenúť názov aktuálneho týždňa – FASHION REVOLUTION WEEK. Mnohí z vás nevedia, veru ani ja, koľko organizácií už vzniklo na záchranu našej planéty. Práve z módneho priemyslu vzniká najviac odpadu, denne sa vyhodí niekoľko kusov oblečenia a koľko sa denne vyrobí, predá? Odpovedzme si každý sám pre seba. Do tejto revolúcie sa zapája Česko aj Slovensko, každý môže minimálnym činom prispieť a stať sa revolucionárom. Nesmieme zabudnúť, že nezáleží, či je týždeň revolúcie, ak to tak cítime, mali by sme v tom pokračovať celý rok a aj ten ďaľší a ďaľší. Záleží len na nás ako to pojmeme do vlastných rúk. Keď sa zamyslíme nad otázkou – koľko oblečenia si mesačne kúpime, je nám to treba? Určite na niečo prídeme. 

Vaša M. 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s